Podsumowanie sezonu na wodach otwartych [2014]

BuWAnjKIEAA1JYU


W tym sezonie odbyły się trzy obozy, według kolejności chronologicznej były to: Sajenek (Augustów), Gołubie (Kaszuby), Riwiera Turecka. Prezentujemy skrócone relacje z ich przebiegu. 


Notatka 1

Przez cały czas trwania obozu w Sajenku dopisywała pogoda, było pięknie. Ciepło, ale niezbyt gorąco. Wiatr umiarkowany. Na akwenach gładka tafla wody, czasem niewielka fala. Warunki sprzyjające pływaniu długich odcinków. Przodujący, najambitniejsi uczestnicy pływają codziennie po kilka kilometrów. Płyną przez całe jezioro na trening, gdzie ćwiczą technikę a następnie również wpław pokonują drogę powrotną… Temperatura wody stabilna- około 25°C, każde wejście do wody przyjemne. Ostatniego dnia po śniadaniu challenge swim, do którego nasza „szczęśliwa grupa” okazała się być dobrze przygotowana.

Notatka 2
W tym sezonie po raz pierwszy zorganizowaliśmy obóz na Pojezierzu Kaszubskim (Gołubie Kaszubskie). Miejscowość i okolica ciekawe, inspirujące. Krajobraz i atmosfera typowej polskiej wsi. Tereny bogate w atrakcje historyczne i ekologiczne. Pogoda bardziej kapryśna niż w Sajenku, czasami deszcz. Poziom uczestników bardziej zróżnicowany. Jedna osoba nawet początkująca- stąd program treningowy bardzo zróżnicowany i zindywidualizowany.

Notatka 3
W Turcji pogoda nieco nas zaskakuje. Samolot kołujący nad lotniskiem długo przebija się przez warstwę chmur, są naprawdę gęste i rozległe. Wieczorem i pierwszego dnia szaleje sztorm. Fale wielkie i silnie uderzające, po kilku próbach najodważniejszym z nas nie udaje się przebić ich linii i wypłynąć dalej. Tak jest nawet w miejscach bardziej osłoniętych. Nagle w drugim dniu poprawa pogody, fala niewielka i rozpoczęcie pływania. Temperatura wody około 26°C. W tym roku wydaje się, że jest bardziej zasolona. Do treningów wprowadziliśmy pomiary przepływanych odcinków w technologii gps. Jest to udogodnienie wspomagające analizy, które przeprowadzamy zwykle wieczorem. Urozmaiceniem jest duża wyspa, którą opływamy, a niekiedy wychodzimy i zwiedzamy.

@ malicki

Menu